دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

دبیر کل ناتو به رسمیت شناختن استقلال جمهوری های دونتسک و لوگانسکروسیه با جمهوری‌های مردمی دونتسک و لوگانسک قراردادهای همکاری امضا کرد


مسکو- ایرنا- ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با سران جمهوری‌های مردمی دونتسک و لوگانسک قراردادهای…


 • هشدار اتحادیه اروپا به روسیه در مورد به رسمیت شناختن مناطق جدایی طلب اوکراین
  P>به گزارش بامداد سه شنبه ایرنا به نقل از “فرانس ۲۴”، ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو در بیانیه‌ای اعلام کرد که این اقدام توافقنامه‌های بین المللی که مسکو آن‌ها را امضا کرده است، نقض می‌کند. 


  استولتنبرگ ادامه داد که تصمیم روسیه برای به رسمیت شناختن “جمهوری خلق دونتسک” و “جمهوری خلق لوگانسک” را محکوم می‌کنم. 


  دبیر کل ناتو گفت که این اقدام حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین را تضعیف می‌کند، بر تلاش‌ها برای حل مناقشه تاثیر منفی می‌گذارد و توافق‌نامه‌های مینسک که روسیه یکی از طرف‌های آن است را نقض می‌کند. 


  ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که مسکو استقلال جمهوری‌های مردمی دونتسک و لوگانسک را به رسمیت شناخته و در کاخ کرملین قراردادهای همکاری و دوستی را با سران این جمهوری‌ها امضا کرد. 


  پوتین این سخنان را ساعاتی پس از شنیدن گزارش‌های اعضای شورای امنیت روسیه عنوان کرد که در پایان آن گفته بود که امروز درباره به رسمیت شناختن استقلال جمهوری‌های مردمی دونتسک و لوگانسک، تصمیم خود را اعلام می‌کند.  


  به گزارش دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، ولادیمیر پوتین عصر دوشنبه در گفت وگو با امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه و اولاف شولتز صدراعظم آلمان، آن‌ها را از نتایج نشست شورای امنیت روسیه در مورد بررسی وضعیت منطقه دونباس باتوجه به درخواست سران جمهوری‌های مردمی دونتسک و لوگانسک آگاه کرد. 


  به گزارش اسپوتنیک، هفته گذشته دومای روسیه با ارسال درخواستی از پوتین خواست تا استقلال جدایی طلبان «دون‌باس» از اوکراین را به رسمیت بشناسد. 


  منطقه دونباس در شرق اوکراین از مناطق دونتسک و لوگانسک و نیز چند منطقه روس نشین دیگر تشکیل شده و این دو استان در سال ۲۰۱۴ پس از تغییر حکومت در اوکراین به طور یکجانبه از کی‌یف اعلام استقلال کردند.