دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

اعتراض ها در پاریس لندن و هامبورگ به تداوم جنگ در اوکراین

تهران- ایرنا- اعتراض‌ها در اروپا از جمله در پاریس، لندن و هامبورگ به تداوم جنگ در اوکراین ادامه دارد و معترضان خواهان توقف این جنگ هستند.


 به گزارش روز شنبه ایرنا از “الجزیره”، معترضان در خیابان‌های پایتخت فرانسه با دردست داشتن پرچم اوکراین راهپیمایی کردند و از روسیه خواستند نیروهای خود را از اوکراین خارج کند. 


در میان معترضان در خیابان‌های پاریس، وادیم اوملچنکو سفیر اوکراین در فرانسه حضور داشت. 


اوملچنکو مدعی شد: درحال حاضر نیروهای مسلح روسیه در هر دقیقه مشغول کشتن غیر نظامیان هستند. 


اعتراضات در لندن  


در همین حال روز شنبه صدها نفر در مرکز لندن اجتماع کردند تا به حمله روسیه به اوکراین اعتراض کنند.


معترضان با در دست داشتن پلاکاردهایی که روی آن‌ها نوشته شده بود “از اروپا محافظت کنید: اوکراین را نجات دهید” شعار “پوتین را متوقف کنید، جلوی جنگ را بگیرید” سر دادند. 


 معترضان در هامبورگ 


پلیس هامبورگ آلمان روز شنبه اعلام کرد که حدود ۳۰ هزار نفر در این شهر راهپیمایی کرده و با سر دادن شعار “صلح در اوکراین و امنیت در اروپا” خواهان پایان جنگ در اوکراین شدند. 


ایرینا تیبینکا، سرکنسول اوکراین در هامبورگ، در سخنانی به معترضان گفت: بیایید همه به جنگ نه بگوییم. ما باید در این جنگ پیروز شویم. 


به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین، رئیس‌ جمهور روسیه دوشنبه ۲۱ فوریه (۲ اسفندماه) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو اعلام کرد که کشورش استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانتسک را به رسمیت شناخته و در کاخ کرملین قراردادهای همکاری و دوستی را با سران این جمهوری‌ها امضا کرد. 


پوتین بامداد پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ماه) در یک سخنرانی در تلویزیون ملی روسیه، از اقدام نظامی در دونباس خبر داد و از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند. 


همزمان با ادامه آتش جنگ در اوکراین، سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین‌المللی علیه روسیه در حال افزایش است.