دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

روسیه و رومانی حریم هوایی را به روی یکدیگر بستند

مسکو – ایرنا – روسیه که تاکنون در پی بحران اوکراین و تصمیم چند کشور اروپایی برای بستن حریم هوایی خود، به اقدام متقابل متوسل شده است، امروز شنبه نیز پس از اقدام رومانی، حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای مسافربری این کشور بسته است.


به گزارش ایرنا، سازمان هواپیمایی روسیه (روس آویا) روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که در رابطه با بستن حریم هوایی رومانی به روی پروازهای روسیه، مسکو تصمیم گرفت که به این اقدام غیردوستانه پاسخ متقابل بدهد. مروز در پی

پیش از این امروز شنبه ، در پی اقدام لهستان، بلغارستان و جمهوری چک در قبال روسیه، سازمان هواپیمایی روسیه امروز در بیانیه ای از بستن شدن حریم هوایی خود به روی پروازهای این سه کشور شرق اروپا خبر داد.


به گزارش ایرنا، سازمان هواپیمایی روسیه (روس آویا) روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: از ساعت ۱۵ به وقت مسکو از امروز ۲۶ ماه فوریه ، در مورد شرکت های هواپیمایی این کشورها (لهستان، بلغارستان و چک) محدودیت استفاده از حریم هوایی روسیه از جمله برای پروازهای ترانزیتی وضع می شود. 


روز گذشته نیز روسیه در پاسخ به ممنوعیت پرواز هواپیماهای شرکت هواپیمایی ایرفلوت به انگلیس، حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای این کشور بست.