دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

روسیه آسمان خود را به روی لهستان بلغارستان و چک بست

مسکو – ایرنا – در پی تصمیم های غیردوستانه لهستان، بلغارستان و جمهوری چک در قبال روسیه، سازمان هواپیمایی روسیه امروز در بیانیه ای از بستن شدن حریم هوایی خود به روی پروازهای این سه کشور شرق اروپا خبر داد.


به گزارش ایرنا، سازمان هواپیمایی روسیه (روس آویا) روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: از ساعت ۱۵ به وقت مسکو روز ۲۶ ماه فوریه (امروز)، در مورد شرکت های هواپیمایی این کشورها (لهستان، بلغارستان و چک) یا شرکت های هوایی ثبت شده در این کشورها محدودیت استفاده از حریم هوایی روسیه ازجمله برای پروازهای ترانزیتی وضع می شود. 


 در بیانیه گفته شده است: تصمیم گرفته شده در رابطه با تصمیم های غیردوستانه سازمان های هواپیمایی بلغارستان، لهستان و چک و مطابق با معیارهای بین المللی به عنوان اقدام متقابل گرفته شده است.  


به گزارش ایرنا، یک مقام هواپیمایی روسیه ظهر امروز به خبرگزاری دولتی تاس گفته بود که روسیه نامه های رسمی در مورد بسته شدن حریم هوایی بلغارستان، لهستان و چک به روی هواپیماهای مسافربری روسیه دریافت کردو همینک اقداماتی که در این مورد باید انجام دهد را ارزیابی می کند.  


لهستان، بلغارستان و جمهوری چک روز گذشته اعلام کردند که در حال بررسی و تصویب مصوبه‌هایی برای بستن حریم هوایی خود بر روی پروازهای خطوط هوایی روسیه هستند.