دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

برقراری نظم اولویت اصلی یگان ویژه در ماموریت اربعین

فرمانده یگان‌های ویژه فراجا با بیان اینکه برقراری نظم و امنیت مطلوب در اربعین حسینی و رضایتمندی زائران اباعبدالله الحسین (ع) اولویت اصلی یگان‌های ویژه فراجا است، گفت: کارکنان با توجه به آموزش‌های علمی و بصیرتی در برخورد با زائران از سعه صدر و آستانه تحمل بالایی برخوردار هستند و پیش‌بینی مقررات خاص امنیتی با ایجاد حلقه‌های کنترلی در شأن و منزلت زائران حضرت اباعبدالله در برنامه کاری پلیس ویژه قرار گرفته است.


به گزارش ایسنا، سردار حسن کرمی در مراسم صبحگاه مشترک فرماندهی یگان‌های ویژه فراجا، پیاده‌روی اربعین را بزرگترین اجتماع بشری در جهان دانست و اظهار کرد: عشق و ارادت به ساحت مقدس اهل بیت (ع) شور و اشتیاق خاصی را در بین جوانان و خادمین حضرت سیدالشهدا (ع) در مجموعه یگان‌های ویژه ایجاد کرده است که همگان با در پیش گرفتن روحیه جهادی برگرفته از نهضت عاشورایی از هیچ کمک، همیاری، تلاش مجاهدانه و… در زمینه فراهم‌سازی هرچه بهتر فضای خدمت به زائران دریغ نکرده‌اند.


 فرمانده یگان‌های ویژه فراجا پیاده‌روی اربعین را بزرگترین اجتماع بشری در جهان و نمایش قدرت الهی برای جمع کردن ده‌ها میلیون انسان حول محور انسان کامل و معصوم برای تشکیل ارتش منجی عالم بشریت دانست و گفت: عظمت و شکوه پیاده‌روی اربعین حسینی نشان از اقتدار و صلابت اسلام است.


وی با بیان اینکه مرز مهران از فعال‌ترین و شلوغ‌ترین مرزهای رسمی کشور در ایام اربعین است، گفت: نزدیکی این مرز به شهرهای زیارتی عراق، این مرز را به یکی از مهم‌ترین کانون‌های رفت و آمد زائران در ایام اربعین تبدیل کرده است. کارکنان یگان‌های ویژه فراجا با برپایی قرارگاه فرهنگی پنج تن آل عبا (ع) خدماتی از قبیل؛ ایستگاه‌های صلواتی، تامین غذا، تعمیرگاه سیار، آرایشگاه، خیاطی، خدمات درمانی و ایستگاه سلامت، استراحتگاه، پذیرایی و … را به زائران ارائه می‌دهند.


کرمی در ادامه با بیان اینکه در سال‌های گذشته بیش از ۵۰ درصد از زوار اربعین حسینی (ع) از پایانه مرزی مهران تردد کرده‌اند، گفت:این موضوع نشانگر اهمیت این مرز بین المللی است. برقراری نظم و امنیت مطلوب در اربعین حسینی و رضایتمندی زائران اباعبدالله الحسین (ع) اولویت اصلی یگان‌های ویژه فراجا است و کارکنان با توجه به آموزش‌های علمی و بصیرتی در برخورد با زائران از سعه صدر و آستانه تحمل بالایی برخوردار هستند و پیش‌بینی مقررات خاص امنیتی با ایجاد حلقه‌های کنترلی در شأن و منزلت زائران حضرت اباعبدالله در برنامه کاری پلیس ویژه قرار گرفته است و هماهنگی های لازم با سایر نهادها و ادارات ذیربط انجام شده تا خدمات‌دهی به زائران حسینی به صورت مناسب انجام شود.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز