دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

با حکمرانی نو میدان را برای عملکرد جوانان باز کنید

سومین نشست ملی نقش مشارکت جوانان در حکمرانی نو با شعار ایمان وامید با حضور رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس، نایب رئیس کمیسیون مشترک جوانی جمعیت و حمایت از خانواده مجلس شورای اسلامی، نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و جمعی از جوانان منتخب سراسر کشور برگزار شد.


به گزارش ایسنا، سومین نشست ملی نقش مشارکت جوانان در حکمرانی نو با شعار ایمان و امید با حضور سمیه رفیعی رییس فراکسیون محیط زیست، فاطمه محمدبیگی نایب رئیس کمیسیون مشترک جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، سارا فلاحی نایب رئیس فراکسیون ورزش، محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه مجلس شورای اسلامی، غلامعلی حدادعادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و جمعی از جوانان منتخب سراسر کشور عصر روز شنبه (سوم تیرماه) در محل سالن فارسی کمیته ملی المپیک باشگاه انقلاب برگزار شد.
در این مراسم مسعود دهدار، دبیر اجرایی نشست ملی مشارکت جوانان در حکمرانی نو با بیان موضوعات مطرح شده در جلسات پیشین، گفت: نقش جوانان در حکمرانی براساس بیانیه دوم انقلاب تدوین شده است، انتظار می‌رود بعد از سومین نشست بتوانیم به فرمول و نقشه راهی برسیم تا مطالبات جوانان را از سه قوه خواستار باشیم.
جوانان را در برنامه هفتم توسعه ببینیم
دهدار افزود: با توجه به اینکه این روزها وکلای ملت در حال بررسی برنامه هفتم توسعه در مجلس هستند؛ تلاش می‌شود تا نقش جوانان به صورت موثر دیده شده و امیدواریم ماحصل این برنامه توسعه و تدوین برنامه‌ای در راستای صحبت‌های مقام معظم رهبری باشد.
در ادامه سمیه رفیعی با تاکید بر اینکه جوان امروز را جدا از جوان دیروز می‌دانم، گفت: جوانان امروز با تمام اتفاقاتی که برای آنها رقم می‌خورد فکر و ذهن بلندی دارند، اندیشه آنها تنها محدود به ایران نیست، جوان ایرانی ارزش‌های اسلامی را شناخته و در بدترین حالت حقیقت را عنوان می‌کند، باید از این حقیقت جوان ایرانی در جهت عمران و آبادانی کشور بهره بگیریم.
مورد جوانان به عرصه حکمرانی شعار نیست
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جوانان امروز صاحب فکر و اندیشه هستند باید به آنها میدان بدهیم، خروجی این جلسات کمک به جوانان برای حضور آنها در عرصه حکمرانی است، این مسئله شعار نیست بلکه واقعیت است.
شکاف میان جوانان و مسئولان برداشته شود
وی در ادامه یادآور شد: جنس این نشست به گونه‌ای است که جوانان بتوانند بدون دغدغه، مشکلات خود را بیان کنند، زمانی که سخن از حکمرانی نو می‌شود باید تمهیداتی اندیشید تا روش‌های سنتی که متناسب با حل مشکلات امروز نیست را به شیوه ای دیگر مطرح کنیم، در این جلسات فرصت را به جوانان می‌دهیم باید شکاف میان جوانان و مسئولان برداشته شود و سخنان آنها را گوش شنوایی باشد.
رییس فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان اینکه راهکارهایی که در جلسات عنوان می‌شود، حلال مشکلات برخی از مسائل جامعه به زبان ساده است، یادآور شد: این جلسات نباید فقط به نشست و گفتمان ختم شود بلکه باید عرصه و زمینه حضور جوانان در میادین عمل به آنها داده شود تا اندیشه‌ای که دارند را بتوان به راحتی در جامعه پیاده کنیم، خوشبختانه این مسئله را در فراکسیون محیط زیست مجلس دنبال کردیم.
در شروع چله دوم انقلاب نیازمند ساختارهای سالم حکمرانی هستیم
رفیعی با اشاره به اینکه حکمرانی نو را برای نخستین بار دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی مطرح نمودند، تصریح کرد: ما در شروع چله دوم انقلاب نیازمند ساختارهای سالم حکمرانی و آینده نگر هستیم و بزرگترین بازیگران حکمرانی نو باید جوانان باشند.
وی با تاکید بر اینکه زمینه حضور برای تمام جوانانی که سخنی برای گفتن در عرصه حکمرانی نو دارند مهیاست، یادآور شد: محدودیتی برای حضور تمام جوانانی که سخنی در عرصه حکمرانی نو دارند وجود نخواهد داشت، فراکسیون محیط زیست و خانه خلاق مجلس با روی باز از آنها استقبال خواهد کرد، برای ارتباط بیشتر نمایندگان قوه مقننه با جوانان سایتی را برای آنها راه اندازی خواهم کرد.


در ادامه فاطمه محمدبیگی، نایب رئیس کمیسیون مشترک جوانی جمعیت و حمایت از خانواده مجلس شورای اسلامی، در سومین نشست نقش جوانان در حکمرانی نو، جوانان را حکمرانان آینده این مرز و بوم دانست و تاکید کرد: توانمندسازی جوانان برای تحقق حکمرانی انقلاب یکی از وظایف بیانیه گام دوم انقلاب است که لفظ جوان حدود ۵۲ بار در این بیانیه مطرح شده است، نیاز است برای توانمندسازی جوانان از ظرفیت تمام برنامه ریزان استفاده شود.
جوانان پرچمدار حکمرانی نوین خواهند بود


رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین با بیان اینکه امروز جوانان پرچمدار حکمرانی نوین خواهند بود، تصریح کرد: جوانان و نوجوانان طلیعه داران گام دوم انقلاب به معنای حقیقی هستند، همانگونه که رهبر انقلاب در مورد آنها بارها تاکید داشتند «هرچه گروه جوانان با ذهن فعال شکل بگیرد می‌توانند تاثیرگذار در محیط اطراف باشند و در حرکت، بینایی و پیشرفت کشور موثر خواهد بود.»
” امید” کلید واژه حرکت در کشور است
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز نوجوانان و جوانان باید برنامه‌های خود را بر پایه سخنان امامین انقلاب اشاعه دهند، این مهم محقق نمی‌شود مگر با حرکت، نشاط و امید در جامعه؛ امروز” امید” کلید واژه حرکت در کشور است که می‌تواند جنگ ترکیبی که دشمنان راه انداخته اند را براندازد و موجب پیروزی ما شود.
دشمن در اندیشه ربودن فکر جوانان ما است
نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دشمنان در اندیشه ربودن فکر و اندیشه جوانان هستند، اظهار داشت: نباید اجازه دهیم فکر و اندیشه جوانان در خدمت اهداف دشمنان باشد، امروز باید تقویت نظام تربیتی و آموزشی متناسب با حرکت بیانیه دوم انقلاب را از مدارس، دانشگاه و حوزه‌های علمیه رقم بزنیم. این مهم باید از تغییر کتب درسی و شیوه های نوین آموزش و مبارزه با کجروی‌ها در تمام حوزه‌ها مد نظر قرار بگیرد.


در ادامه محسن زنگنه، سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در نشست ملی نقش مشارکت جوانان در حکمرانی نو با بیان اینکه حضور جوانان در عرصه های مختلف باعث خرسندی و مباهات است، گفت: امروز در یک جنگ شناختی قرار داریم، علوم شناختی همان علوم ذهنی هستند، توجه داشته باشیم امروز دشمنان به دنبال تسخیر مرزهای جغرافیایی، معادن و منابع و کشتی‌های ما نیستند، دشمنان به دنبال مصادره ذهن‌ها هستند که به واسطه آن هم کشتی‌ها و هم مرزهای جغرافیایی را از آن خود کنند.
عضو کمیسیون برنامه ،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی جنگ شناختی را در حرکت اذهان به سمت غیر واقعیت‌ها دانست و اظهار داشت: امروز جنگ شناختی به قدری حقیقی جلوه داده شده است که عموم جامعه به وجود آن پی برده اند به فرض مثال تصورات جامعه این است که تا ۳ ماه آینده چه چیز گران می‌شود تا آن را خریداری و سرمایه گذاری کنند.
با اعداد و ارقام واقعی با جوانان سخن بگوییم
زنگنه ادامه داد: امروز جنگ شناختی را باور کنیم و با اعداد و ارقام واقعی با جوانان سخن بگوییم، اگر بتوانیم نیروهای خود را در جنگ شناختی بشناسیم بی تردید دشمن را شکست خواهیم داد، پشت پرده تصمیماتی که رابطه تنگاتنگی با زندگی مردم و جوانان دارد را مطرح کنیم به فرض مثال از عدم ورود خودرو خارجی تا میزان پیشرفت پروژه های عمرانی را برای جوانان مطرح کنیم تا این موضوعات برای آنها لاینحل باقی نماند.
در ادامه این جلسه سارا فلاحی، نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی افراسیاب، منوچهر پیشتازی را به مدت ۱۲ سال محاصره کرد، او از افراسیاب خواست تا فضای کوچکی به او بدهد تا تیر را پرتاب کند تا از شرایطی که گرفتار شدند نجات پیدا کند و یا در مورد آرش کمانگیر یکی از اسطوره های بزرگ ایران زمین نیز شنیده اید که تیر پیکان را انتخاب کردند تا مرز ایران را مشخص کند، وی بدن سالم خود را به مردم نشان داد و گفت که بعد از پرتاب تیر بدن او پاره پاره خواهد شد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: بنده به عنوان رئیس کمیته هسته ای باید بگویم که بخشی از این جوانان در ساختار هسته ای ما در حال جان فدا کردن برای تعیین مرزهای دانش و قدرت ایران عزیز هستند، چینی ها که ظاهرا متحد استراتژیک ما هستند اما به دلیل اینکه ما وارد مرزهای قدرت هسته ای دشمن شدیم، مخالف آب سنگین اراک هستند.
فلاحی با اشاره به ظرفیت جوانان این سرزمین، تصریح کرد: جوانان برومند ایرانی در انرژی، دارو، پزشکی، کشاورزی و همه مرزهای دانش تاثیر گذار هستند ما وارد قدرت ممنوعه دشمن شدیم، جوانان در تیم دانشمندان هسته ای با ۱۲ میلیون حقوق از مرزهای دانش ما حفاظت می کنند، امیدواریم شرایطی فراهم شود تا جشن پیروزی ایران را برپا کنیم.


در ادامه برنامه غلامعلی حدادعادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با ابزار خرسندی برای حضور در این جلسه، یادآورشد : مقام معظم رهبری در سخنرانی‌های خود همیشه بر نکات اساسی تاکید ویژه‌ای دارند، در سخنرانی ۱۴ خرداد امسال هم به دو کلید واژه “ایمان و امید” سفارش داشتند، بنده نیز جوانان را به کلید واژه امید سفارش می‌کنم چراکه دشمنان انقلاب سعی در ناامیدی جوانان دارند.
تحریم و تحریف از اقدامات دشمنان برای ناامیدی جوانان است


حداد عادل تحریم و تحریف را از اقدامات دشمنان برای ناامیدی جوانان دانست و اظهار کرد: دشمنان با تحریم اقتصاد کشور را فلج می‌کنند، همانطور که رئیس جمهور آمریکا گفته که فلج کننده ترین تحریم را علیه ملت ایران به کار بردیم، تا مردم به مقابله با انقلاب و در کنار آن به تحریف بپردازند و مشکلات را به انقلاب نسبت بدهند.
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با بیان اینکه دروغ پردازی یکی از برنامه های دشمنان است، تصریح کرد: کشورهای غربی در کنار تحریم در اندیشه ناامیدی جوانان هستند، در این میان از تحریف هم بهره می‌گیرند؛ بدنه این انقلاب سالم است، طبق فرمایش رهبری که گفتند من مجلس را در کل سالم می بینم،گرچه ممکن است ایراداتی هم داشته باشد، امروز بالاترین امید این است که رهبری، زندگی ساده و سالمی دارند.
حدادعادل در ادمه تاکید کرد: ایران دارای تمدنی چندین هزار ساله است که این مسئله برای جوانان امید بخش است، ایرانیان با وجود اینکه مسلمان شدند اما تمدن خود را فراموش نکردند، ملتی که تاریخ کهن، سرزمین پهناور، فرهنگ ارزشمند، ادبیات عالی و مردم باهوش دارد. انقلاب اسلامی کشور را از چنگال آمریکا و انگلیس نجات داد و کشور را به دست مردم سپرده است، ما در سرزمینی زندگی می کنیم که مردم تصمیم گیرنده هستند. دشمنان داخلی نیز برای به قدرت رسیدن رقبای سیاسی خود را بدنام می‌کنند و یا ارقام عجیب از جمله ۹۰ هزار میلیارد تومان اختلاس از کارخانه فولاد خبر می دهند که پس از بررسی مشخص شد که اشتباه است.


همچنین در این برنامه از خانواده شهید قربانخانی و جمعی از جوانان حاضر در جلسه  قدردانی شد.


با حکمرانی نو میدان را برای عملکرد جوانان باز کنید


با حکمرانی نو میدان را برای عملکرد جوانان باز کنید


با حکمرانی نو میدان را برای عملکرد جوانان باز کنید


با حکمرانی نو میدان را برای عملکرد جوانان باز کنید

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگربهترین مشاورین کسب و کار چه ویژگیهایی دارند