دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

اتصال میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی به فناوری های نوین

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری در دیدار با وزیر میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بر آمادگی معاونت علمی برای مشارکت در توسعه این صنایع کهن و باستانی در کشور تاکید کرد و گفت: اتصال میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به فناوری‌های نوین آثار خوبی دارد.


به گزارش ایسنا، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی در نشستی با سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی که با حضور معاونان و مدیران دو دستگاه برگزار شد، گفت: در سطح شهر بناهای تاریخی زیادی وجود دارد که بعد از مرمت تغییر کاربری دادند، معاونت آمادگی کامل دارد تا هزینه مرمت این بناهای تاریخی را با نظارت وزارت میراث ‌فرهنگی پرداخت کند تا ضمن حفظ این بناهای تاریخی، تبدیل به مرکز نوآوری و خلاق شوند.


وی افزود: علاقه زیادی به حوزه ماموریت‌های وزارت میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دارم و با توجه به اهمیت این حوزه‌ها تمام امکانات معاونت علمی در اختیار توسعه ماموریت‌های این وزارتخانه قرار خواهد گرفت.


معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری همچنین تاکید کرد: تمرکز اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بر روی فعالیت‌ها و ماموریت‌هایشان است.‌ امید دارم این جلسه نتایج پرباری را به دنبال داشته باشد.


وی با بیان اینکه علاقه‌ شخصی به حوزه گردشگری دارم و میراث ‌فرهنگی و گردشگری از قدمت دیرینه‌ای برخوردار است، گفت: هر کشوری که اقتصادش به فناوری‌های جدید متصل ‌شود، می‌تواند محصولات جذاب‌تری تولید کند، بنابراین دولت‌ها به دنبال این هستند که فناوری‌ها و تکنولوژی را وارد صنایع و اقتصاد کنند.


دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: فناوری‌های نوین و تکنولوژی‌های جدید رفته رفته به حوزه گردشگری اضافه شد، این در حالی است که صنایع‌دستی و میراث ‌فرهنگ از قدیم وجود داشته و اکنون با فناوری‌های جدید آمیخته شده است، از این رو اعتقاد داریم همکاری‌های مشترک حوزه علمی و فناوری با این سه حوزه، بکر و دارای ظرفیت‌های بسیار زیاد است.


وی ادامه داد: علاقه‌مندم با این وزارتخانه همکاری کنم، اعتقاد دارم کارهای بزرگی را می‌توان با این وزارتخانه انجام داد. تمام امکانات و ظرفیت‌های ما در اختیار توسعه ماموریت‌های سه‌گانه این وزارتخانه قرار خواهد گرفت.


دهقانی فیروزآبادی یادآورشد: هرجایی که فناوری باعث شکوفایی این سه حوزه شود، ما آن را حوزه خلاق می‌دانیم و اعتبارات بسیار خوبی نیز برای این کار در نظر گرفته‌ایم. اعتقاد داریم در این وزارتخانه اتفاقات بسیار خوبی روی خواهد داد؛ از این رو باید یک تفاهم‌نامه همکاری در این زمینه امضا کنیم.


وی افزود: مسائل و فرصت‌هایی که در کشور وجود دارد، باید شناسایی و از آن‌ها استفاده شود. حوزه‌های وزارت میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای ما اهمیت زیادی دارد و آمادگی کامل را برای همکاری در این حوزه با وزارت میراث‌فرهنگی داریم.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگردستگاه تصفیه آب