دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

کناره گیری خورشیدی از سرپرستی تیم ملی فوتبال ایراناصولی: مشکل ماجدی حل شد/ حمایت هیات رییسه فدراسیون فوتبال از اسکوچیچ


تهران- ایرنا- سخنگو و عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: مشکل «میرشاد ماجدی» برای حضور در…


 • خورشیدی: دیدار تیم ملی مقابل لبنان شاید خارج از تهران برگزار شود

  تهران- ایرنا- «مجتبی خورشیدی» با انتشار بیانیه‌ای، پایان کار خود در تیم ملی فوتبال ایران به عنوان سرپرست را اعلام کرد.


  به گزارش ایرنا، مجتبی خورشیدی، سرپرست تیم ملی فوتبال ایران بعد از برگزاری جلسه‌ای با میرشاد ماجدی، سرپرست فدراسیون فوتبال با انتشار بیانیه‌ای از سمت خود کناره‌گیری کرد. او ۱۱ ماه سرپرست تیم ملی فوتبال ایران بود.


  متن این بیانیه به شرح زیر است:


  “از دست و زبان که برآید کز عهده شکرش به درآید


  به نام خدا


  دوستان، همکاران، مربیان، اهالی فوتبال و رسانه‌های  محترم ورزشی
  با سلام و آرزوی پیروزی و سرافرازی برای همگان 


  خداوند بلند مرتبه را شکر و سپاس می‌گویم که بر بنده منت نهاد مدت ۱۱ ماه به عنوان سرپرست در خدمت تیم ملی فوتبال ایران باشم.در انجام این ماموریت مهم ، الطاف فراوانی ازطرف دوستان نازنین نصیب بنده شد که جای تشکر و قدردانی خالصانه دارد.


  البته بدون در نظر گرفتن سوابق اینجانب، انتقادات بسیاری نیز با انتخاب من صورت پذیرفت؛ که باز هم وظیفه خود می‌دانم از این عزیزان منتقد هم تشکر ویژه‌ای داشته باشم چراکه انگیزه‌ام را برای ادامه کار، جبران نقاط ضعف و اثبات خیلی چیزها فزونی بخشید و همینطور برایم زمینه تمرین خویشتن داری را فراهم آورد.


   در این مدت که افتخار فعالیت با عنوان سرپرست تیم ملی فوتبال ایران در راه رسیدن به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر رابرعهده داشتم، ۱۰ اردو برگزار کردیم که در هر مرحله حدود حدود ۶۰نفر حضور داشتند. بنده تمام تلاش خود را کردم تا به عنوان مدیرتیم ملی اردوها را به بهترین شکل اداره و از لحاظ لجستیکی و پشتیبانی وظیفه‌ام را با وجود مشکلات مختلفی که وجود داشت با کمترین نقص انجام بدهم تا تیم ملی با آمادگی کامل مقابل رقبای قدرت‌مند خود قرار بگیرد.


  لذا امیدوارم ملت شریف ایران، بازیکنان قهرمان و افتخار آفرین تیم ملی، بزرگان فوتبال ایران و پیشکسوتان عزیز که  همیشه خود را شاگرد کوچک آنها می‌دانم به بنده با توجه به نتایج بدست آمده نمره قبولی بدهندوجامعه فوتبال هم هر کم و کاستی که وجودداشت را بر ما ببخشد.


  در نهایت اما خوشحالم با همکاری بی‌دریغ و شبانه روزی کادر فنی تیم ملی به ویژه سر مربی ارجمند جناب آقای دراگان اسکوچیچ، به همراه بازیکنان باغیرت، گروه پزشکی و ماساژورها، گروه رسانه، بچه‌های زحمتکش پشتیبانی، تدارکات و همکاران حراست فدراسیون، دپارتمان تیم‌های ملی و دپارتمانهای اموربین الملل ،تشریفات ، روابط عمومی، مرکزملی فوتبال ومدیریت فدراسیون فوتبال، توانستیم نتایج خوبی کسب کنیم. 


  ابتدا مرحله سخت قبلی را با سربلندی پشت سر گذاشتیم و درمرحله نهایی انتخابی جام جهانی، با اقتدار کامل تیم ملی ایران صعودی تاریخی و سریع را رقم زد و شادی و شعف را به مردم شریف و فوتبال‌دوست هدیه داد. آن هم در روزگاری که تحریم‌های ظالمانه روزهای سختی را برای مردم ما به همراه آورده است.


   خدا را شکر می‌کنیم که خنده را بر لبان ملت عزیزو نجیب ایران آوردیم. اکنون به گواهی آمارها بی‌بدیلیِ شکلِ صعودِ تیم ملیِ ایران به مسابقاتِ جام جهانی چون روز بر همگان روشن است.البته لازم به ذکر است که من خودم را  به جز یک سربازِ عاشق  وطن و دوستی همراه در کنارِ تک تکِ افرادی که در این مسیر، عاشقانه و دلسوزانه و غیرت‌مندانه زحمت کشیده‌اند نمی‌دانم و نخواهم دانست
  و هرگز تا همیشه به جز احساسِ افتخار و سرافرازی که هدیه‌ی این اتفاق به لطف خدا بود، چیزی در خاطراتم حمل نخواهم کرد و ادعای هیچ سهمی در این افتخار ملی نخواهم داشت. 


   بر خود واجب می‌دانم تا بدین طریق از همه عزیزان حاضر در اردوهای شبانه روزی تیم ملی که به بنده کمک کردند طلب بخشش و حلالیت کنم. در پایان از پروردگار متعال برای سربلندی و موفقیت تیم ملی در ادامه رقابت های مقدماتی و جام جهانی ۲۰۲۲ قطر آرزوی سربلندی و موفقیت دارم.


  و باز هم  شکر به درگاه خدای منان که این خداحافظی در روزگاری بود که دستِ کم حالِ تیمِ ملی فوتبال‌مان خوب است و امید به روزهای روشن و افتخار آفرینش‌ برای همه اهالی فوتبال متصور است. آن هم برخلاف چند ماه قبل که فوتبال ملی در فضایی تاریک و در لبه پرتگاه قرار داشت.
  بسیار و بسیار باد عمرِ این امیدها و آرزوها…
  دوستدار شما؛


   مجتبی خورشیدی


  ۴ اسفند ۱۴۰۰”