دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

معرفی کتاب ایران از ابتدا تا امام خمینی در شبکه پر بیینده روسی

مسکو – ایرنا – شبکه پربیننده کانال یک روسیه در برنامه معرفی و نقد برترین کتابها، کتاب «ایران از ابتدا تا امام خمینی» اثری از بنیاد ابن سینا را معرفی کرد.


به گزارش ایرنا، «ایگور سیروف» مجری معروف این شبکه و همچنین منتقد ادبی و استاد دانشگاه به مخاطبین پیشنهاد داد حتما کتاب «ایران از ابتدا تا امام خمینی» را مطالعه کنند.

وی همچنین به پیدا شدن قدیمی ترین فرش جهان، در روسیه که یک فرش ایرانی با نام پازیریک است، اشاره کرد و در ادامه پیرامون عظمت زبان پارسی و تاثیرش بر زبان انگلیسی نیز مطالبی مختصر و مفید بیان داشت.


کتاب ایران از ابتدا تا امام خمینی (ره) به قلم آلکس گروموف و با مقدمه کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه ،توسط موسسه بنیاد ابن سینا منتشر شده است. این کتاب به تاریخ ایران از زمان ایجاد نهادهای دولتی و سیستم یکپارچه و بی نظیر پستی و بانکی توسط هخامنشیان و انتقال دستاوردهای آنها به اوراسیا پرداخته و در ادامه تاریخ، پس از اسلام و تاریخ معاصر  را تببین کرده و در نهایت به انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ به رهبری امام خمینی (ره)  و علل و عوامل آن و سال‌های نخستین انقلاب ختم شده است.
معرفی کتاب «ایران از ابتدا تا امام خمینی» در شبکه پر بیینده روسی


این کتاب دارای تصاویر بسیار زیادی است که برای نخستین بار در روسیه منتشر می‌شود.
در این کتاب، فصلی جداگانه به جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس در برابر تجاوزات رژیم بعث عراق اختصاص داده شده است. جلد بعدی این اثر با «نام ایران در قرن بیستم»  به طور جامع به تاریخ معاصر ایران و به ویژه انقلاب اسلامی، دفاع مقدس تا آغاز دوران رهبری آیت الله خامنه‌ای می‌پردازد.