دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

دفتر زلنسکی دور سوم مذاکرات اوکراین و روسیه در روزهای آینده

مسکو – ایرنا – دفتر رئیس جمهوری اوکراین اعلام کرد که دور سوم مذاکرات اوکراین با روسیه طی دو یا سه روز آینده برگزار می شود و مکان برگزاری مذاکرات تغییری نکرده است.


به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ریانووستی، میخاییل پودولیاک مشاور رئیس دفتر رئیس جمهوری اوکراین روز شنبه اعلام کرد: در دو یا سه روز آینده این مذاکرات برگزار می شود. ما در همین حال چگونگی فعالیت کریدورهای انسانی را ارزیابی می کنیم تا در صورت نیاز، اصلاحاتی را در روند مذاکرات انجام دهیم.


به گفته مقام اوکراینی، تغییری در ترکیب هیات این کشور در مذاکرات با روسیه صورت نخواهد گرفت.


 دور نخست مذاکرات بین هیات های روسیه و اوکراین روز ۲۸ ماه فوریه در منطقه ای مرزی بین بلاروس و اوکراین و دور دوم مذاکرات دو کشور روز سوم ماه مارس در منطقه مرزی بلاروس و لهستان برگزار شد.


در دور دوم مذاکرات، دو طرف در مورد ایجاد کریدورهای مشترک بشردوستانه برای تخلیه غیرنظامیان به تفاهم دست یافتند.


سرپرستی هیات روسیه را ولادیمیر مدینسکی دستیار رئیس جمهور برعهده داشت و معاونان وزیران خارجه و دفاع ، رئیس کمیسیون امور بین‌الملل دوماو نیز سفیر روسیه در بلاروس اعضای دیگر هیات این کشور را تشکیل می‌دادند. 


از طرف اوکراین نیز الکسی رزنیکوف وزیر دفاع (سرپرست هیات)، رئیس فراکسیون خادم ملت، معاون وزیر خارجه، مشاور رئیس دفتر رئیس جمهور و معاون رئیس هیات اوکراین در گروه تماس سه جانبه در مذاکرات شرکت کردند.