دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

امیرعبداللهیان بازداشت حمید نوری غیرقانونی است فورا آزاد شود

تهران-ایرنا-وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران بازداشت و فرآیند دادگاه تبعه ایرانی، آقای حمید نوری را غیر قانونی می داند و خواستار آزادی فوری ایشان است.


به گزارش حوزه سیاست خارجی ایرنا، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به تماس تلفنی «آن لینده»، وزیر امور خارجه سوئد، در خصوص مسائل دوجانبه و بویژه کنسولی گفت‌وگو کرد و خواستار آزادی «حمید نوری» شد.


وزیر امور خارجه کشورمان در بخشی از این گفتگو با اشاره به برگزاری دادگاه آقای حمید نوری در سوئد، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران بازداشت و فرآیند دادگاه تبعه ایرانی، آقای حمید نوری را غیر قانونی می داند و خواستار آزادی فوری ایشان است.


وی همچنین افزود باعث تأسف است که یک گروهک تروریستی که سوابق جنایتهای آن بر مردم ایران و حتی عراق در دوره رژیم بعث صدام واضح است، فضاسازی تصنعی این فرآیند در سوئد را در دست گرفته است.


رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در این گفتگو ابراز امیدواری کرد با بذل اراده و تلاشهای متقابل و مشترک، شاهد توسعه مناسبات دو کشور در زمینه‌های گوناگون باشیم.


وزرای امور خارجه ایران و سوئد نسبت به تداوم رایزنی و تبادل نظر مستمر در خصوص مسائل در دستور کار روابط دو کشور توافق کردند.


گفتنی است هفته گذشته سفیر سوئد در تهران در خصوص بازداشت حمید نوری تبعه  ایرانی در سوئد به وزارت امور خارجه کشورمان احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به دولت سوئد در این خصوص به وی ابلاغ و بر آزادی حمید نوری تأکید شد.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40