دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

۴ استودیوی تلویزیونی در کربلا مستقر شد

سلیم غفوری، قائم مقام‌ معاونت سیما از موکب‌های رسانه‌ای در مسیر نجف به کربلا و استودیوهای شهر کربلا بازدید کرد. غفوری در جریان این بازدید خبر داد: پویش‌های «نوجوانان در اربعین» و «اربعین دهه هشتادی ها» در دستور کار شبکه ها قرار گرفته است.


به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، قائم مقام‌ معاونت سیما پس از بازدید چند ساعته از موکب‌های رسانه ای در مسیر نجف به کربلا گفت: در این بازدید عرض خداقوتی به همکارانم داشتم که طی این روزها با افتخار به عنوان خادمان رسانه ای اربعین مشغول خدمت هستند. در جریان این بازدید از موکب ۸۲۸ مربوط به همکارانم در شبکه افق، موکب ۹٨٠ مربوط به همکارانم در شبکه تهران، موکب ۱۰۸۰ متعلق به آستان مقدس حضرت معصومه (س)، موکب ۱۱۲۰ متعلق به جمعی از همکاران رسانه ای و موکب ١٢٢٢ بازدید داشتیم که از روزها قبل با تهمیدات لازم زمینه پوشش و بازنمایی پیاده روی اربعین این حماسه بزرگ را فراهم کرده‌اند.


وی افزود: در مجموع شبکه‌های مختلف از موکب‌های در مسیر خدمات می‌گیرند و به فراخور جدول پخش خود که برای برنامه‌های اربعینی درنظر گرفتند در فواصل مختلف زمانی به بازنمایی پیام این حضور با عظمت زائران اربعینی می‌پردازند.


غفوری گفت: این موکب‌ها علاوه بر سیما به شبکه‌های استانی و برون مرزی نیز خدمات رسانه ای می دهند. این پایگاه‌ها مثل سایر مواکبی که در مسیر نجف به کربلا خدمت به زوار می دهد، به عشق امام حسین (ع) به نوعی نذر فرهنگی انجام می دهند.


او تاکید کرد: هرچه به روز اربعین حسینی نزدیک‌تر می‌شویم بر تعداد برنامه ها افزوده می شود و موکب های رسانه ای خدمات دهی بیشتری را خواهند داشت و این خدمت رسانه ای در روز اربعین در استودیوهایی که در شهر کربلا مستقر هست متمرکز می شود.


قائم مقام معاونت سیما همچنین اعلام کرد: در شهر کربلا ۴ استودیو پیش بینی شده است و در حال ارتباط با شبکه‌ها هستند و شبکه ها از بستر این استودیوها برای پخش برنامه هایشان استفاده می کنند.


وی درباره دیگر طراحی‌های رسانه ای در انعکاس این حماسه بزرگ گفت: شبکه ها در ستاد اربعین سیما پیش از آغاز ایام محرم و صفر بر چندین پویش متمرکز شده اند. پویش «نوجوانان در اربعین» و «اربعین دهه هشتادی‌ها» که جز کار ویژه‌های اربعین امسال است. با توجه به این که اربعین امسال در تعطیلات تابستانی مدارس قرار گرفته است شبکه امید و دیگر شبکه های سیما تمرکز ویژه ای برای نوجوانان دارند. در بحث حضور بانوان و خانواده‌ها هم در اربعین امسال، بسیار ویژه به آن پرداخته شده است.


غفوری گفت: اتفاقی که در اربعین در جریان است، اتفاق تمدنی است که ان‌شاءالله به ظهور حضرت ولیعصر (عج) منتهی خواهد شد و همکاران رسانه تلاش دارند با برنامه‌هایی که به روی آنتن می‌برند این معنا و مفهوم را به مخاطبان برسانند.


وی با بیان اینکه تولیدات دیگر قالب‌ها نظیر مستند و میان برنامه هم در دستور کار همکاران سیما است توضیح داد: برنامه های امسال هم به لحاظ کیفی و هم کمی گسترده و متنوع تر است. امسال هم همچون سال های گذشته، شبکه‌های تلویزیونی گروه های مختلفی را برای مستندسازی اربعین به کشور عراق اعزام کرده اند و گروه های متعددی به ویژه از شبکه مستند و افق برای مستندسازی اربعین این جا حضور دارند.


قائم مقام معاونت سیما همچنین عنوان کرد: اقدام متفاوتی هم امسال به همت «خانه تولیدات جوان مرکز سیمرغ» رقم خورده که زمینه حضور مستندسازان را با رویکرد نذر فرهنگی در راهپیمایی اربعین فراهم کرده است. بدین صورت که علاوه بر تیم های حرفه ای جمعی از جوانان تازه ورود به عرصه مستند فرصت حضور و فعالیت پیدا کردند که انشالله رسانه از محصولات و هنر آنان نیز بهره‌مند خواهد شد.


در جریان این بازدیدها که یزدانی مدیر شبکه افق و حمید خواجه نژاد مدیر روابط عمومی سیما نیز حضور داشتند. غفوری با حضور در موکب شبکه قرآن همراه با محمد حسین کشکولی مدیر شبکه قرآن با آقایان: عادلی، مقدمی و مقدسی از قاریان بین المللی قرآن کشورمان که در برپایی محفل انس با قرآن همت کرده اند، دیدار و گفتگو کردند.


قائم مقام سیما همچنین از سه موکب و استودیوی رسانه‌ای در کربلا نیز بازدید کرد و به همکاران و برنامه‌سازان اربعین حسینی خداقوت گفت.


یزدانی، مدیر شبکه افق و مسئول ستاد اربعین سیما هم در سخنانی گفت: ٣٨ عنوان برنامه تلویریونی برای اربعین تهیه و تدارک دیده شده است. بخشی به صورت زنده از مسیر پیاده‌روی، شهرهای نجف، کربلا و سامرا پخش می‌شود و بخشی دیگر از برنامه‌ها هم به روز اینجا در عراق ضبط و تا پایان شب برای پخش از شبکه‌ها ارسال می‌شود.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیمیدکی شاپ فروشگاه لوازم مزدا
بیشتر بخوانیمشیرآلات بهداشتی