دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

کشف بیش از یک میلیون لیتر سوخت قاچاق و توقیف ۸۹۳ خودروی شوتی

ایسنا/خراسان جنوبی فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از کشف بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر انواع فرآورده‌های نفتی از ابتدای سال تاکنون خبر داد و گفت: در این راستا ۸۹۳ دستگاه خودروی شوتی توسط پلیس توقیف شده است. 


سرهنگ حسن شجاعی نسب، امروز شنبه ۲۷ خرداد در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: قاچاق فراورده‌های نفتی که متاسفانه توسط خودروهای موسوم به شوتی و با رانندگی خطرناک در جاده ها انجام می‌شود علاوه بر اینکه این افراد سرمایه ملی را به تاراج می‌دهند تاثیر مستقیم در تلفات جاده‌ای استان نیز دارند.


به گزارش ایسنا، وی بیان کرد: ماموران پلیس اجرای طرح‌های مبارزه با قاچاق سوخت و همچنین برخورد با خودروهای شوتی را بصورت ویژه در دستور کار خود قرار داده است.


فرمانده انتظامی خراسان جنوبی افزود: از ابتدای امسال تاکنون در محورهای استان خراسان جنوبی ۱۵ نفر  از شهروندان در برخورد با خودروهای شوتی جان خود را از دست داده اند و ۵۸ نفر نیز مجروح شده‌اند که در این حوزه آمار فوتی، جرحی و خسارتی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.


کشف بیش از یک میلیون لیتر سوخت قاچاق و توقیف ۸۹۳ خودروی شوتی


شجاعی نسب با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون یک میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق و خارج از شبکه توزیع فرآورده های نفتی در استان کشف شده است؛ تصریح کرد: ماموران با انجام ایست و بازرسی‌های مقطعی وکنترل محورهای مواصلاتی در سطح استان ۸۹۳ دستگاه خودروی شوتی توقیف کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.


وی با اشاره به  اینکه از ابتدای سال  تاکنون ۴ هزار راننده متخلف توسط پلیس اعمال قانون شدند، خاطرنشان کرد: ماموران انتظامی در این رابطه ۹۸۱ نفر متهم دستگیر کردند که متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.


کشف بیش از یک میلیون لیتر سوخت قاچاق و توقیف ۸۹۳ خودروی شوتی


فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: با توجه به اینکه قاچاق فراورده های نفتی می تواند منافع مادی زیادی برای قاچاقچیان داشته باشد؛ لذا برخورد با این قاچاقچیان نیازمند هماهنگی و همکاری بیشتر سازمان‌ها و نهادهای مسئول بویژه در استان‌های همجوار است.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا
لینک مطالب دیگرآشنایی با شرکت گرماسرما سازه