دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

کاهش ۸۶ درصدی آتش سوزی مراتع زنجان در سال گذشته

ایسنا/زنجان مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: حفظ و صیانت مأموران و همیاران طبیعت در عملیات اطفاء حریق الزامی است.


سیدحسن حسینی شامگاه دیروز (۲۱ خردادماه) در کارگاه آموزشی اطفاء حریق کارکنان یگان حفاظت منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان، اظهار کرد: سال گذشته چهار مورد آتش‌سوزی در سطح مراتع این استان به وقوع پیوست که این تعداد در مدت مشابه سال قبل آن ۲۹ مورد بود که کاهش ۸۶ درصدی را نشان می‌دهد.


وی افزود: بر این اساس میزان مساحت دچار حریق مراتع استان در سال گذشته ۵۲ هکتار و این میزان در سال ما قبل آن، ۱۷۸ هکتار بود که کاهش ۷۰ درصدی دارد. حفظ عرصه‌های منابع‌طبیعی از اولویت‌های برنامه امسال است


این مسئول گفت: یکی از ماموریت‌های ذاتی یگان حفاظت، تعلیم نیروهای تحت امر و همیاران محافظ طبیعت است. کارگاه‌های آموزشی ماموران یگان حفاظت با هدف بالا بردن سطح علمی و عملی کارکنان و ماموران حفاظت منابع‌طبیعی که با هدف حضور به موقع و همراه با سرعت و دقت و سلامت برای کنترل آتش است، برگزار می‌شود.


حسینی در ادامه تاکید کرد: حفظ و صیانت کارکنان و همیاران طبیعت در ماموریت‌ها و رعایت اصول ایمنی در اطفاء حریق الزامی، است.


وی افزود: برای اقدامات موثر پیشگیری از آتش‌سوزی در بخش‌ها و مناطق روستایی، نیازمند برگزاری کلاس‌های آموزشی هدفمند برای بهره‌برداران منابع طبیعی و آبخیزداری هستیم که روسای منابع طبیعی شهرستان‌ها باید اقدامات لازم را انجام دهند.


مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ادامه داد: تجهیز و استفاده از سامانه‌های هوشمند پایش عرصه‌های طبیعی منتج به حضور به موقع نیروهای یگان حفاظت در مناطق بحرانی و اقدام هدفمند و مناسب در حراست مراتع و جنگل‌ها در دستورکار قرار گرفته است.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا
لینک مطالب دیگرحواله ارزی به خارج از ایران