دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

پیش بینی تولید بیش از ۸۰۰۰ تن عسل در کرمانشاه

ایسنا/کرمانشاه معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه پیش‌بینی کرد، امسال بیش از هشت هزار تن عسل در استان تولید شود.


سیروس نوروزی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه استان کرمانشاه قریب ۴۰ هزار بهره‌بردار زنبور عسل دارد، گفت: بهره برداران استان بر اساس سرشماری صورت گرفته در سال گذشته بیش از ۶۴۴ هزار کندو دارند.


 نوروزی با بیان اینکه سال گذشته هشت هزار تن عسل در استان تولید شد، افزود: پیش‌بینی می شود امسال تولید عسل در کندوهای زنبور عسل استان به بیش از هشت هزار تن برسد.


 معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه در استان کرمانشاه خیلی بیشتر از نیاز استان عسل تولید می‌شود، گفت: در حالی امسال بالغ بر هشت هزار تن عسل در استان تولید خواهد شد که نیاز سالانه استان به عسل در حدود پنج هزار تن است.


نوروزی با بیان اینکه بیشترین زنبورستان‌های استان در شهرستان‌های صحنه، کرمانشاه و کنگاور قرار دارند، افزود: همه شهرستان‌های استان کرمانشاه زنبورستان دارند.


وی سپس با اشاره به مرغوبیت عسل تولیدی در استان به واسطه شرایط اقلیمی و وجود باغات زیاد در سطح استان، افزود: عسل تولیدی در کرمانشاه در فهرست عسل‌های مرغوب کشور قرار دارد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیمیدکی شاپ فروشگاه لوازم مزدا
بیشتر بخوانیمشیرآلات بهداشتی