دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

نتایج پژوهش ها و افکارسنجی ها درباره میزان ارادت مردم ایران به

حجت‌الاسلام والمسلمین قمی با انتشار اطلاع نگاشتی از افکارسنجی جدید مؤسسه بینا درباره میزان ارادت مردم ایران به سیدالشهداء(ع)، نوشت: این ملت، حقیقتاً ملت امام حسین (ع) است.


به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با انتشار اطلاع نگاشتی از افکارسنجی جدید مؤسسه بینا، نوشت: «نتایج پژوهش‌ها و افکارسنجی‌ها درباره میزان ارادت مردم ایران به سیدالشهدا شگفت‌انگیز است. در تازه‌ترین افکارسنجی که همکاران ما در مؤسسه بینا در کنار ایسپا انجام داده‌اند، ۷۲ درصد مردم ایران مشتاق حضور در پیاده‌روی اربعین هستند و ۴۶ درصد از مردم هم در دهه محرم هرشب به محافل عزای حسینی رفته‌اند.»


رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه آورده است: «و البته افزایش مشتاقان زیارت اربعین و کاهش تعداد کسانی که در مراسم دهه محرم شرکت نکرده بودند، نسبت به سال گذشته؛ این آمار و ارقام شگفت‌انگیز است و تاریخی؛ این ملت، حقیقتاً ملت امام حسین است.»


نتایج پژوهش‌ها و افکارسنجی‌ها درباره میزان ارادت مردم ایران به سیدالشهدا شگفت‌انگیز استنگاهی به نظرسنجی مشترک بینا و ایسپا


آنچه حجت‌الاسلام والمسلمین قمی، اظهار داشته براساس نظرسنجی مشترکی است که ازسوی موسسه بینا، وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی و مرکز نظرسنجی ایسپا انجام شد. در این نظر سنجی از ۱۵۱۳ شهروند پرسیده شد:


«شما امسال در مراسم عزاداری دهه اول محرم شرکت کردید؟» ۴۶.۱ درصد پاسخ گفته‌اند که هرشب در مراسم عزاداری شرکت کرده‌اند؛ ۲۴.۸ درصد بیشتر شب‌ها و ۱۵ درصد، یک یا دو شب در مراسم عزاداری دهه اول محرم شرکت کرده‌اند. صرفا ۱۴.۱ درصد از پاسخگویان در مراسم عزاداری دهه اول شرکت نداشته‌اند. در این بین ۰.۱ درصد نیز به این پرسش پاسخ نداده‌اند. بدین‌ترتیب ۸۵.۹ درصد پاسخگویان حداقل یک بار در مراسم عزاداری دهه اول محرم شرکت کرده‌اند. سال گذشته ۸۰.۴ درصد حداقل یک بار در مراسم عزاداری بوده‌اند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیمبازسازی پوست
بیشتر بخوانیمآیا لیزر موهای زائد خوبه؟ همه چیز در مورد آن