دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

مددجویان بهزیستی گالیکش صاحب خانه شدند

ایسنا/گلستان فرماندار گالیکش از بهره‌برداری ۱۰ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی این شهرستان خبر داد.


علی جوان حاذق خواه عصر امروز جمعه ۳۰ تیرماه ۱۴۰۲ در آیین بهره‌برداری از واحدهای مسکونی مددجویی روستای «ینقاق» از توابع بخش مرکزی شهرستان گالیکش، اظهار کرد: رسیدگی به مسائل و مشکلات معلولان و رفع نیاز آنها در حوزه‌های مختلف از قبیل مسکن در دستور کار دولت و به تبع آن دست اندرکاران استان گلستان قرار دارد.


وی با بیان اینکه با پیگیری‌های انجام شده شاهد تکمیل و بهره‌برداری از ۱۰ واحد مسکن مددجویی خانواده‌های یک معلول و ۲ معلول در گالیکش بودیم، ادامه داد: کلیدهای این واحدهای مسکونی به شکل همزمان در هفته بهزیستی به صاحبان آنها تحویل داده شد.


فرماندار گالیکش با تأکید بر اینکه از پروژه‌هایی که امروز به بهره‌برداری رسید، تعداد ۲ پروژه ۲ معلول و هشت پروژه نیز تک معلول هستند، خاطرنشان کرد: برای هر یک از پروژه‌های فوق حدود ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات ۴ درصد از طریق بنیاد مسکن و یک میلیارد ریال نیز به طور بلاعوض از سوی بهزیستی شهرستان هزینه شده است.


وی با اشاره به اینکه از مجموع ۴ هزار و ۵۶۴ پروژه‌ای که با همکاری بنیاد مسکن، کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی در شهرستان گالیکش انجام شده، تعداد ۴۳۳ پروژه فقط در دهستان ینقاق ساخته شده است، افزود: محرومیت زدایی و رفع مشکلات مناطق روستایی از مهمترین اهداف دولت سیزدهم است.


حاذق خواه تعداد معلولین شهرستان گالیکش را ۲ هزار و ۲۰۰ معلول برشمرد و تصریح کرد: این افراد مورد حمایت بهزیستی این شهرستان قرار دارند و از خدمات این اداره در حوزه‌های مختلف بهره‌مند هستند.


گفتنی است، یکی از اهداف سازمان بهزیستی در سال‌های اخیر، تأمین مسکن مددجویان این سازمان بوده و بدین منظور، این نهاد دولتی، سعی نموده تا با فراهم کردن تسهیلات با شرایط مناسب بازپرداختی و کمک‌های مالی بلاعوض، برای مددجویان خود، آنها را در تأمین مسکن مناسب یاری کند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگرننه ما یا ننه بورکینافاسو مسئله این است