دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

فراخوان جایزه جهانی ادبیات فلسطین

فراخوان دومین دوره «جایزه جهانی ادبیات فلسطین» منتشر شد.


به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی مجمع ‌ناشران انقلاب، در فراخوان این جایزه آمده است: « وجدان بیدار آزادی‌خواهان جهان، شاهد مقاومت قهرمانانه ملت فلسطین است که شجاعانه بیش از هفت دهه در برابر ظلم و جنایت رژیم غاصب صهیونیستی مقاومت کرده‌اند.


 برای پاس‌داشت خون شهدای راه آزادی فلسطین و مقاومت و نیز برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و مقابله با اشغالگری، کودک‌کشی و تبعیض‌نژادی رژیم صهیونیستی «جایزه جهانی ادبیات فلسطین» در آبان ۱۳۹۷ (نوامبر ۲۰۱۹) تأسیس شده است.


«جایزه جهانی ادبیات فلسطین» جایزه‌ای است بین‌المللی و غیردولتی که با همکاری اتحادیه‌ها و تشکل‌های فرهنگی و ادبی برخی کشورهای اسلامی و دیگر کشورها برگزار می‌شود.


هدف از برگزاری آن، شناسایی و معرفی برترین‌ آثار ادبی منتشرشده درباره موضوع فلسطین و مقاومت ملت فلسطین و آزادی قدس شریف و جنایت‌های صهیونیست‌ها در فلسطین و تقدیر از ادبا و نویسندگان و شاعران و ناشرانی است که در سراسر جهان، با قلم خویش، به دفاع از ملت مظلوم فلسطین برخاسته‌اند.


این جایزه متعلق به ملت‌های حامی فلسطین است. از نویسندگان، شاعران و ناشران سراسر دنیا دعوت می‌کنیم برای حمایت و دفاع از ملت فلسطین و قدس شریف، قبله اول مسلمانان، به این مبارزه فرهنگی‌ادبی بپیوندند.


موضوعات جایزه


اکنون و در دومین دوره جایزه جهانی ادبیات فلسطین، بهترین آثار با موضوع فلسطین و مقاومت ملت فلسطین و آزادی قدس شریف و جنایت‌های صهیونیست‌ها در فلسطین که در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ میلادی تولید شده باشند، بررسی و انتخاب خواهند شد. در این جایزه، کتاب‌های ممتاز در این گروه‌ها  بررسی و داوری می‌شوند: داستان و شعر کودک، مجموعه داستان‌های کوتاه، رمان، خاطره‌، نمایش‌نامه چاپ‌شده، دیوان شعر.


مهلت و نحوه ارسال آثار


علاقه‌مندان به شرکت در جایزه جهانی ادبیات فلسطین باید متن اسکن‌شده آثار خود به زبان‌های فارسی، عربی، انگلیسی، فرانسوی، روسی، مالایی، اردو، ترکی، اسپانیایی، چینی و… را در  قالب یک فایل پی‌دی‌اف یا وُرد یا اصل کتاب را در دو نسخه، حداکثر تا پایان مارس ۲۰۲۴ میلادی مقارن با ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ در سایت جایزه جهانی فلسطین به آدرس www.palintaward.com بارگذاری یا به دفتر دبیرخانه جایزه در تهران (به نشانی تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان ۱۲ فروردین، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک ۱۴۰، طبقه سوم) یا بیروت ارسال کنند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا
لینک مطالب دیگرآشنایی با شرکت گرماسرما سازه