دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

عبدالملکی برنامه رفع فقر مطلق از آغاز کار دولت سیزدهم اجرا شده

تهران- ایرنا – وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برنامه رفع فقر مطلق از ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم در وزارت کار آغاز شده و بزودی به صورت دقیق و زمان‌بندی شده ارائه خواهد شد.


به گزارش روز جمعه ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «حجت‌الله عبدالملکی» در خصوص برگزاری اولین جلسه شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی به ریاست رئیس جمهور اظهار کرد: این شورا به موجب قانون ساختار نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی متولی سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در حوزه‌های رفاهی از جمله در موضوع رفع فقر هست.


وی افزود: با هماهنگی دستگاه‌های مختلف این حوزه، سیاست‌گذاری رفع فقر مطلق از اولویت‌های وزارت مردم است.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این موضوع در جهت اجرای شعار عدالت محوری دولت سیزدهم یکی از چهار راهبرد اصلی وزارت مردم است.


عبدالملکی با بیان اینکه در بخش نهادهای انقلابی، دولتی و مردمی رفع فقر به صورت جزیره‌ای صورت می‌گیرد، اظهار کرد: در این جلسه رئیس جمهور بر محوریت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تدوین برنامه رفع فقر مطلق تأکید کرد.


وی گفت: برنامه رفع فقر مطلق از ابتدای شروع به کار دولت آغاز شده و به زودی به صورت دقیق و زمان‌بندی شده ارائه خواهد شد.


دبیر شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی از تشکیل ستاد رفع فقر مطلق در قرارگاه رفاه مردم خبر داد و افزود: با دستور رئیس جمهور هدف‌گذاری کوتاه مدت برای ایام عید و ماه مبارک رمضان خواهیم داشت.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جلوگیری از افزایش تورم، هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی برای تجمیع ظرفیت‌ها و توانمندسازی محرومین را مورد تأکید قرار داد و اظهار کرد: سامانه جامع رفاه ایرانیان برای دهک‌بندی و اطلاع دقیق و به روز از وضعیت رفاهی مردم در حال تکمیل است ‌و در جلسه مصوب شد که همه دستگاه‌ها همکاری لازم را در این خصوص داشته باشند.


وی گفت: راه‌اندازی و تکمیل سامانه خدمت بزرگی به کل نظام رفاهی کشور خواهد بود.