دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

صنعت اسلام آبادغرب در مدار توسعه


P>به گزارش ایرنا، شهرستان اسلام آبادغرب با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت بعد از مرکز استان دارای آمار بیکاری بالایی است که امید می رود در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» جهش خوبی در بخش صنعت این شهرستان با همت دولتمردان و مردم سخت کوش آن رخ دهد.


طرح های توسعه ای و صنعتی که هم اکنون در شهرستان اسلام آبادغرب در دست اجراست و یا در آستانه بهره برداری قرار دهد در طول ۴۰ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی کم سابقه بوده است.


یکی از طرح‌های بزرگ اسلام آبادغرب که در آستانه بهره برداری قرار دارد کارخانه فروآلیاژ منگنز است که ۲۰۰ نفر اشتغالزایی دارد و برای آن ۱۰ میلیون یورو توسط یک شرکت چینی سرمایه گذاری شده است.


این طرح در صورت بهره برداری بخشی از نیازهای کارخانه های فولاد کشور از جمله مجتمع فولاد شهرستان هرسین کرمانشاه را تامین خواهد کرد و موجب رونق بیشتر صنایع استان خواهد شد.


صنعت اسلام‌آبادغرب در مدار توسعه


بازدید استاندار کرمانشاه از کارخانه فروآلیاژ منگنز


دومین طرح بزرگ در دست اجرای شهرستان اسلام آبادغرب پتروشیمی چهارم استان است که بعد از سال ها تلاش مسوولان به مرحله اجرا رسیده و روز گذشته(یکشنبه) با حضور هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه عملیات بتن ریزی مخازن ٧۵ هزار متر مکعبی آن آغاز شد.


استاندار کرمانشاه در سفر خود به اسلام آباد غرب خبر از راه اندازی کارخانه تولید خمیرمایه «پاک مایه» با اشتغالزایی ۱۵۰ نفر پس از ۱۰ سال را داد که خبر امیدوارکننده ای برای مردم این دیار بود.


مردم اسلام آبادغرب که در دوران دفاع مقدس صدمات و خسارات های زیادی را متحمل شدند و در عملیات غرورآفرین مرصاد نقش بی بدیلی داشتند سزاوار خدمات بیشتر دولتمردان برای رفع محرومیت ها و مشکلات موجود هستند.


 استاندار کرمانشاه در سفر یک روزه به اسلام آبادغرب از فرآیند بتن ریزی پروژه عظیم پتروشیمی زاگرس، طرح سرمایه گذاری خارجی فروآلیاژ منگنز و کارخانه خمیرمایه «پاک مایه» بازدید و روند اجرای پروژه های توسعه ای و صنعتی و احیای واحدهای تولیدی را مطلوب ارزیابی کرد.


اولین طرح سرمایه گذاری خارجی تاریخ استان کرمانشاه در آستانه بهره برداری


«هوشنگ بازوند» در بازدید از کارخانه فروآلیاژ منگنز (متحد شرق آسیا) به عنوان اولین طرح بزرگ سرمایه گذاری خارجی استان گفت: این پروژه عظیم با ۱۰ میلیون یورو سرمایه گذاری خارجی توسط شرکتی چینی اجرا و هم اکنون با تأمین و تکمیل زیرساخت های لازم در آستانه بهره برداری قرار دارد.


وی افزود: حمایت از سرمایه گذاران برای ایجاد اشتغال زایی پایدار و رشد اقتصادی منطقه ضرورت دارد و با اجرای این پروژه که صرفه جویی ارزی فراوانی برای کشور در پی دارد، ۲۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد خواهد شد.


وی ضمن اشاره به اینکه پروژه فروسیلیس منیزیم گام بزرگی برای تأمین بخشی از نیازهای کارخانه های فولاد کشور است، گفت: بسیاری از زیرساخت های مورد نیاز این شرکت با تلاش های معاونت اقتصادی استانداری، اداره اقتصاد و دارایی استان، سازمان صمت، برق منطقه ای و شرکت توزیع برق فراهم شده است.


صنعت اسلام‌آبادغرب در مدار توسعه


عملیات اجرایی پروژه فروآلیاژ و منگنز اسلام‌آبادغرب اواخر سال ۹۸ با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیون یورویی توسط یک سرمایه گذار چینی آغاز شد که ظرفیت تولید هزار و ۵۰۰ تن در سال و امکان اشتغال زایی ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و بیش از ۴۰۰ نفر را به صورت غیرمستقیم دارد و هم اکنون در آستانه بهره برداری قرار دارد.


روند مطلوب اجرای عملیات اجرایی پتروشیمی چهارم کرمانشاه در اسلام آبادغرب


استاندار کرمانشاه در ادامه سفر به اسلام آبادغرب روند اجرای یکی از طرح های توسعه ای نفت و گاز استان را نیز بررسی و از عملیات بتن ریزی مخازن ٧۵ هزار متر مکعبی طرح GTPP (پتروشیمی اسلام آباد غرب) بازدید کرد.


بازوند در این بازدید ضمن تقدیر از تلاش­‌های شبانه روزی، جهادی و کوشش مستمر مدیرعامل و کارکنان پتروشیمی زاگرس گفت: روند عملیات اجرایی این پروژه با همکاری و تعامل مسوولین رضایت بخش است و این طرح توسعه‌­ای و امیدآفرین می تواند در آینده سبب رونق اقتصادی و تحول منطقه شود.


استاندار کرمانشاه که از روند عملیات بتن‌ریزی مخازن طرح GTPP اسلام‌آباد غرب بازدید می‌­کرد در سخنانی اظهار داشت: عملیات بتن‌ریزی فونداسیون رینگ مخازن ۷۵ هزار مترمکعبی طرح زنجیره ارزش تولید پلی‌پروپیلن از گاز طبیعی در پتروشیمی اسلام‌آباد غرب هم اکنون با سرعت خوبی در حال اجراست که قابل تقدیر است.


صنعت اسلام‌آبادغرب در مدار توسعه


بازدید استاندار کرمانشاه از طرح های صنعتی شهرستان اسلام آباد غرب


نماینده عالی دولت در استان تأکید کرد: برای این پروژه ۵۴۵ میلیون دلاری که با یک مدیریت جهادی پیگیری می­ شود تا الان یک هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان در این پروژه هزینه و بسیاری از قطعات نیز خریداری شده است.  


وی تصریح کرد: این پروژه نقطه عطفی در صنعت نفت و گاز در استان کرمانشاه است و به عنوان یک پروژه توسعه ای بسیار بزرگ ثمرات بسیار خوبی برای اسلام آباد غرب و منطقه خواهد داشت.


 عملیات اجرایی طرح پتروشیمی اسلام آبادغرب بهمن ماه سال ١٣٩٩ به عنوان نخستین طرح تولید پلی پروپیلن از گاز طبیعی در کشور آغاز شد و یکی از ۱۵ پروژه طرح توسعه ای ۷۳ هزار میلیارد تومانی نفت و گاز استان کرمانشاه است.


راه‌اندازی یک پروژه پس از ۱۰ سال رکود


چرخ کارخانه تولید خمیرمایه «پاک مایه» اسلام آبادغرب با سرمایه گذاری بخش خصوصی دوباره به حرکت در می آید این پروژه پاک مایه پس از ۱۰ سال رکود با پیگیری ویژه استاندار کرمانشاه اکنون با حضور سرمایه گذار بخش خصوصی احیاء و بزودی فعالیت خود را شروع خواهد کرد.


بازوند در حاشیه بازدید از پروژه پاک مایه اسلام آبادغرب گفت: با پیگیری‌های ویژه‌ای که انجام دادیم این پروژه پس از ۱۰ سال رکود توسط یک سرمایه گذار بخش خصوصی دوباره در مسیر تولید قرار گرفته است.


وی افزود: این پروژه با یک تیم فنی بسیار خوب در آستانه راه اندازی است و بنا به گفته مدیر مجموعه، ۱۵۰ نفر اشتغال زایی خواهد داشت.


به گزارش ایرنا این واحد که در شهرک صنعتی اسلام‌آبادغرب واقع شده است ظرفیت تولید سالانه سه هزار و ٢٠٠ تن خمیرمایه را دارد. خط تولید و تجهیزات این واحد صنعتی که در اسلام آبادغرب واقع شده مدرن و براساس فناوری روز دنیا است.


معاون هماهنگی اموراقتصادی، مدیرکل دفتر سرمایه گذاری، مدیرکل امور اقتصاد و دارایی، فرماندار اسلام آباد غرب، مدیرکل صمت و جمعی از مسوولین استانی و شهرستانی نیز در این بازدیدها حضور داشتند.


به گزارش ایرنا، استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از یک هزار واحد تولیدی با بیش از ۳۰ هزار نفر اشتغالزایی است.