دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

رونمایی از ۱۰ سامانه ارتقا یافته موشکی و مهماتی حوزه رزم زمینی

با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر، ۱۰ سامانه دفاعی ارتقا یافته موشکی و مهماتی در حوزه رزم زمینی، ساخت متخصصان سازمان صنایع دفاع رونمایی شد.


به گزارش ایرنا از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ محمد رضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم که با حضور معاونین و مدیران صنعت دفاعی در مجموعه سازمان صنایع دفاع برگزار شد با تبریک ایام الله دهه مبارکه فجر و با گرامیداشت یاد و خاطره یک هزار شهید صنعت دفاعی طی سخنانی، اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهیدان و با تأسی به قرآن کریم  و اهل بیت عصمت و طهارت صلوات الله علیهم اجمعین و همچنین تدابیر و منویات مقام معظم فرماندهی کل قوا(مدظله العالی)، یک قدرت محض در غرب آسیا و یک قدرت تاثیر گذار در عرصه‌های بین المللی است.


امیر سرتیپ آشتیانی با بیان اینکه بشر همواره به دنبال حیات طیبه است و در طول این مسیر پرمخاطره پیوسته با خیر و شر و تهدیدات متنوع مواجه می شود گفت: این روند از ابتدای  خلقت وجود داشته و در آینده نیز وجود خواهد داشت.


وی افزود: یکی از مولفه‌های اثرگذار در ارتقای توان دفاعی نیروهای مسلح، بهره مندی از سامانه ها ، محصولات و تجهیزات کارآمد در مقابله با تهدیدات دشمن به ویژه در حوزه رزم است لذا تغییرات در صحنه نبرد، ابزارهای متناسب جهت پاسخگویی را می طلبد که ضروری است برای حفاظت و صیانت از کشور و مردم زمینه های ارتقاء توانمندی های نظامی را فراهم نمود.


وزیر دفاع با اشاره به اینکه سازمان صنایع دفاع  می بایست هوشمند سازی و افزایش برد سامانه ها ی دفاعی را به عنوان یک راهبرد اصلی همواره مد نظر قرار دهد خاطرنشان کرد: امروزه با تلاش های انجام گرفته در این سازمان، رویکرد« یک شلیک یک هدف» و درگیری عملیاتی در فاصله دورتر به حول و قوه الهی در ۱۰ عنوان از سامانه های دفاعی تولیدی تحقق پیدا کرده است.


گفتنی است سامانه های دفاعی رونمایی شده شامل انواع موشک های استقراری، محمول بالگرد و پهپاد با مشخصات و مختصات گوناگون متناسب با نیازمندی‌های دفاعی و همچنین مهمات هوشمند دوربرد و نقطه زن توپخانه ها و خمپاره اندازها می باشد که افزایش برد و دقت در انهدام هدف از خصوصیات اصلی آن ها است.


دراین مراسم بر اساس تحقق رویکرد« ارتقاء متحرک» در سازمان رزم نیروهای مسلح و خودکفایی و بومی سازی محصولات مورد نیاز نیروها «خودرو راهکنشی ارس۳» با ویژگی های خودروهای نظامی نوین و طراحی جدید تک کابین و دو کابین، در فرایند تولید انبوه قرار گرفت.