دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

دیدار جمعی از مسلمانان کشورهای سنگاپور و مالزی با تولیت آستان

جمعی از مسلمانان کشورهای سنگاپور و مالزی با حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی قاضی عسکر، تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) دیدار و گفت‌وگو کردند.


به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر در این دیدار اظهار کرد: مسلمانان در تمامی دنیا با یکدیگر برادر هستند و بر اساس فرموده خداوند در قرآن کریم، پیامبر اکرم(ص) رحمت برای تمامی جهانیان اعم از مسلمان و غیر مسلمان است و ما پیروان رسول خاتم(ص) نیز باید برای تمامی مردم جهان خیرخواه باشیم.


وی دین اسلام را دین رحمت، شفقت و مهربانی توصیف کرده و تصریح کرد: طبق آیات الهی، هدف اسلام راهنمایی و رهانیدن مردم از ظلمت، تاریکی و جهل است تا مردم آگاه شده و رستگار شوند.


 تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) ادامه داد: دو امر به عنوان اهداف پیامبر اکرم(ص) در قرآن کریم آمده و ما باید در راستای تحقق این اهداف حرکت کنیم، اولین آن تحول روحی و اخلاقی است که از مصادیق آن راستگویی، امانتداری، دوری از ظلم، خیرخواهی و… و دیگری سرآمد بودن در علم و دانش در میان همه مردم دنیا است بنابراین اسلام هیچ گاه با پیشرفت، ترقی و استفاده از تکنولوژی مخالف نبوده و بلکه از آن حمایت می کند و خود نیز بستر ساز این مسیر است.


وی با اشاره به روایات ائمه هدی علیهم السلام در خصوص آینده اسلام در جهان تصریح کرد: براساس آنچه وعده داده شده در آینده و با ظهور امام زمان(عج)، تمام ابعاد یک تمدن مدرن و اخلاقگرا در جهان تحقق خواهد یافت.


رئیس مؤسسه علمی و فرهنگی دارالحدیث با اشاره به پیشرفت های کشور سنگاپور اظهار داشت: ما وقتی می شنویم که برادارن و خواهران ما در سنگاپور توانسته اند اینگونه کشور پیشرفته ای بسازند این امر مایه خرسندی بوده و پیشرفت های دیگر کشورهای اسلامی مانند مالزی و اندونزی نیز بسیار خوشحال کننده است.


وی با اشاره به اندیشه های نورانی امام خمینی(ره) در جهت اتحاد شیعیان و اهل سنت خاطر نشان ساخت: حضرت امام همواره تأکید داشتند که شیعه و سنی باید در کنار هم برای آینده روشن تلاش کنند و نامگذاری هفته وحدت از ابتکارات حضرت امام در این راستا بود.


حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر افزود: هدف دشمنان اسلام اختلاف افکنی و ایجاد تقابل میان مسلمانان است تا بتوانند منابع کشورهای اسلامی را غارت کنند و در همین راستا بیشترین جنگ ها را در کشورهای مسلمان نشین مانند سوریه، لبنان، عراق و… به راه انداخته اند زیرا اگر در این مناطق اتحاد قوی میان مسلمانان شکل گیرد با توجه به وجود این منابع، دشمنان دیگر نمی‌توانند بر مسلمانان در این کشورها سلطه داشته باشند.


تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) سفر مسلمانان کشورهایی مانند سنگاپور، مالزی، اندونزی و… به جمهوری اسلامی ایران را امری مفید عنوان کرده و تصریح کرد: در این سفرها مسلمانان با یکدیگر آشنا شده و جلوی توطئه دشمن که سعی می کند در رسانه ها پروژه ایران هراسی راه بیاندازد گرفته خواهد شد. حضور شما در ایران و مشاهده فرهنگ و برخورد شایسته مردم، این تبلیغات را بی اثر می‌کند و نقطه اوج این برادری و اخلاق نیکو در میان مسلمانان در کشور عراق و سفر اربعین متبلور است.


وی خطاب به جمع حاضر عنوان کرد: شما باید پس از این سفر، سفیران صلح و دوستی باشید و این واقعیت هایی که مشاهده کردید را به مردم کشورهای خود منعکس و اهداف نهضت حسینی را تبیین نمایید.


رئیس مؤسسه علمی و فرهنگی دارالحدیث در ادامه آشنایی مردم با حقیقت اسلام، ایستادگی در مقابل ظلم و ستم، برپایی صلح در عالم، تأمین امنیت برای عموم مردم و توسعه آزادی های مشروع در تمام دنیا را از اهداف والای فرهنگ عاشورا و قیام امام حسین(ع) عنوان کرد.


وی یادآور شد: پیامبر(ص) هنگام رحلت‌شان فرمودند “من قرآن و عترت خود را در میان شما به امانت می‌گذارم”، شما سفیران اسلام نیز باید امانتدار پیامبر(ص) بوده، هم حافظ و عمل کننده به قرآن و هم پیرو اهل بیت علیهم السلام باشید و محبت آل الله را نیز به فرزندان خود بیاموزید.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگردکتر علی اباصلتیان – مشاوره فوری 09387708025