دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

حذف معافیت های مالیاتی امکان رقابت با محصولات هنری خارجی را ناممکن

تهران- ایرنا- جمعی از خانواده رسانه‌های دیداری در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی حذف معافیت‌های مالیاتی فعالیت‌های هنری در دوران کرونا را ضربه مهلکی بر اقتصاد هنر دانستند که رقابت با محصولات هنری خارجی را ناممکن می کند.


به گزارش ایرنا، در این نامه اتحادیه تولیدکنندگان فیلم و برنامه‌های تصویری ایران، کانون تهیه‌کنندگان رسانه‌های دیداری،انجمن صنفی تهیه‌کنندگان سینمای مستند،کانون کارگردانان رسانه‌های دیداری، کانون مجریان رسانه‌های دیداری،اتحادیه مراکز فنی و پشتیبانی تولید سینمای ایران درباره معافیت مالی هنرمندان با هدف حمایت از تولید، جذب سرمایه و اشتغال زایی و…. خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی آورده اند:


معافیت مالیاتی هنرمندان با هدف حمایت از تولید، جذب سرمایه و اشتغال‌زایی در حوزه فرهنگ و هنر در قانون مالیاتهای مستقیم منظور شده است.


در دورانی که بعلت گسترش تکنولوژی‌های نوین ارتباطی، قدرتهای جهانی در صدد هضم و حذف فرهنگ و هنر بومی مناطق مختلف جهان از جمله ایران عزیز ما هستند، حمایت دولت از مشاغل هنری در معرض خطر ، باید دو چندان گردد و این مهم به درستی در لایحه پیشنهادی بودجه ۱۴۰۱ دولت محترم در نظر گرفته شده است.


تصمیم کمیسیون تلفیق بودجه مبنی بر حذف معافیت‌های مالیاتی فعالیت‌های هنری در دورانی که کرونا ضربه مهلکی بر اقتصاد هنر وارد نموده است، صدمات جبران‌ناپذیری به فعالیت های هنری وارد کرده و رقابت با محصولات هنری خارجی را ناممکن می‌کند.


در این نامه نویسندگان از محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی درخواست کردند تا ضمن بازگشت به لایحه دولت در خصوص ادامه معافیت‌های مالیاتی کمکی هرچند اندک به ادامه ضربان  ضعیف فعالیتهای هنری در کشور نماید.