دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

جزئیات برگزاری دوره توانمندسازی دانشجویی حامیم اعلام شد

ایسنا/خوزستان رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان خوزستان از حضور ۴۰۰ دانشجوی دختر و پسر در «دوره توانمندسازی دانشجویان با عنوان «حامیم» خبر داد.


حجت‌الاسلام آیت عادلی‌نژاد در نشست خبری «دوره توانمندسازی دانشجویان فعال فرهنگی، سیاسی، اجتماعی (حلقه‌های میانی دو)» که امروز (۱۳ تیرماه) در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، اظهار کرد: امسال دومین دوره آموزشی طرح «حامیم» در دانشگاه‌های استان خوزستان با ظرفیت ۴۰۰ دانشجوی دختر و پسر برگزار می‌شود.


به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: این دانشجویان از فعالان فرهنگی و سیاسی دانشگاه هستند که با هدف ارتقای نیروهای انقلابی در دوره شرکت می‌کنند. در ایام کرونا با غیرحضوری شدن دانشگاه‌ها زمینه جذب نیروهای انقلابی به شیوه سنتی آن وجود نداشت و به همین دلیل نهاد رهبری، این دوره را بر اساس منویات مقام معظم رهبری با تأکید بر تربیت حلقه‌های میانی طراحی کرد تا این دانشجویان، نیروهای پیشران اجرای دغدغه‌های انقلاب اسلامی در دانشگاه باشند.


عادلی‌نژاد گفت: این دوره در سال گذشته با ظرفیت ۳۰۰ نفر از دانشجویان استان خوزستان به میزبانی قم برگزار شد و امسال اهواز میزبانی این دوره‌های آموزشی را بر عهده خواهد داشت. برای دوره امسال اولویت ما برای انتخاب، دانشجویان ورودی ۱۴۰۰- ۱۴۰۱ بود تا بتوانند در ادامه تحصیلات خود در فضای فرهنگی تأثیرگذار باشند.


رئیس دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان خوزستان، گفت: در ابتدای ثبت‌نام با استقبال بیش از ۸۰۰ نفری دانشجویان مواجه شدیم که به دلیل اینکه این تعداد بیش از ظرفیت و توان ما بود با گزینش دانشجویان، ۴۰۰ نفر از بین آن‌ها انتخاب شدند.


عادلی‌نژاد با بیان اینکه عمده سرفصل‌های آموزشی ارائه شده در این دوره مبتنی بر نگاه مقام معظم رهبری است، گفت: کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی، همرزمان حسین(ع)، بیانیه گام دوم از جمله مواردی هستند که در این دوره آموزش داده می‌شوند.


وی ادامه داد: این دوره شنبه ۱۷ تیرماه پذیرش دانشجویان به ترتیب در خوابگاه دخترانه حضرت معصومه(س) و خوابگاه پسرانه شهید علم‌الهدی آغاز می‌شود. یکشنبه و دوشنبه کارگاه‌های استارتاپ حل مسئله به صورت متمرکز برای دانشجویان با تقسیم به گروه‌های پنج، شش نفره برگزار می‌شود و سپس کارگاه‌های آموزشی به مدت دو روز با سرفصل‌های اندیشه اسلامی، تاریخ و تمدن ایران و اسلام و انقلاب اسلامی در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برگزار خواهد شد. دانشجویان چهارشنبه شب به سمت کربلا عزیمت خواهند کرد و در برنامه‌ریزی انجام شده زیارت حرم حضرت سیدالشهدا(ع)، زیارت حرم امام علی(ع)، زیارت مزار ائمه معصوم علیهم السلام در کاظمین، جزو برنامه‌های دانشجویان خواهد بود. سعی شده که در زمان اقامت دانشجویان در عتبات عالیات دو نشست با حضور شخصیت‌های تأثیرگذار مرتبط با محور مقاومت در جهان اسلام برگزار شود.


عادلی‌نژاد گفت: امیدواریم نیروهای کنش‌گر فرهنگی در فضای دانشگاه بتوانند اهداف انقلاب اسلامی را دنبال کرده و هر کدام مبلغ و ترویج دهنده تفکر ناب انقلاب اسلامی باشند. دانشگاه همیشه برای نظام و انقلاب اسلامی همیشه مهم بوده است. انقلاب اسلامی از دیرباز با دانشگاه مأنوس بوده و کتاب تاریخ پر افتخار ایران، حرکت‌های بزرگی را از دانشگاه برای به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی رخ داده از یاد نبرده است.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگرموتور برق چیست و چه کاربردهایی دارد؟