دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

جریمه سنگین توئیتر

تهران-ایرنا- توییتر دیروز اعلام کرد ۸۰۹.۵ میلیون دلار برای حل و فصل دعوی مربوط به سهامداران این شبکه اجتماعی پرداخت می‌کند. آنان توییتر را متهم کرده بودند که سرمایه‌گذاران را در مورد دفعات استفاده مردم از پلتفرم خود فریب داده‌است.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، توییتر در صورت عدم حل و فصل دوستانه این اختلاف نظر باید در دادگاه حضور می یافت. برنامه ریزی برای انتخاب اعضای هیات منصفه دادگاه مذکور قرار بود از روز دوشنبه آغاز شود. اما در تاریخ ۱۷ سپتامبر جان تیگار، قاضی منطقه ای ایالات متحده در اوکلند کالیفرنیا ، این کار را به اواخر نوامبر موکول کرد.


به دنبال انتشار این خبر ارزش سهام توییتر با کاهش ۳.۸ درصدی به ۶۰.۱۱  دلار رسید. توییتر می گوید انتظار دارد تا پرداخت این مبلغ را تا سه ماهه چهارم سال جاری میلادی نهایی کند.


تاریخچه این شکایت به سپتامبر سال ۲۰۱۶ بازمی گردد. در آن زمان توییتر از سوی سهام داران متهم شد با گمراه کردن آنها در مورد میزان مشارکت کاربران ، قیمت سهام خود را به طور مصنوعی افزایش داده است. بر طبق این شکایت توییتر از اواخر سال ۲۰۱۴ ارائه گزارش در مورد میزان بازدید از تایم لاین خود را متوقف کرده و کاهش میزان مشارکت کاربران در توییتر را با ارائه گزارش هایی حاوی توصیفات مبهم را مخفی کرده است.