دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

بیانیه مشترک تولیت های آستان های مقدس در محکومیت هتک حرمت قرآن

تولیت‌های آستان‌های مقدس کشور با صدور بیانیه‌ای مشترک اقدام اهانت آمیز هتک حرمت قرآن کریم و ستیز سازمان یافته علیه ادیان الهی را محکوم کردند.


به گزارش ایسنا، متن بیانیه تولیت‌های آستان‌های مقدس در محکومیت هتک حرمت قرآن کریم به شرح زیر است:


بسم الله الرحمن الرحیم


«هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَی وَ دِینِ الْحَقِّ لِیظْهِرَهُ عَلَی الدِّینِ کلِّهِ وَلَوْ کرِهَ الْمُشْرِکونَ»


بار دیگر در قرقگاه شیطان و در سایه‌ی شوم حمایت استکبار جهانی و در ادامه ستیز سازمان‌یافته و هدفمند با ادیان الهی، گناه نابخشودنی اهانت به ساحت مقدس‌ترین کتاب آسمانی با مجوز رسمی کشور سوئد تکرار شد.


توهین به مقدسات دینی و اِعمال رفتارها و مقررات اهانت‌آمیز، در تمام ادیان الهی امری مذموم و غیرقابل تحمل است. ارزش‌های دینی که برخاسته از فطرت الهی و نجات‌بخش بشریت است، همیشه باید مصون از اهانت و دست‌اندازی باقی بماند و تعرض به قرآن کریم، جنایتی است که به موجب آن، به آزادی و حق تفکر و ایمان تجاوز می‌شود و این مسئله، طرف‌های مسئول در کشورهای شاهد این تعرضات را در وضعیت سختی قرار می‌دهد که کاملاً با تعهدات آن‌ها دربرابر آزادی تفکر و ایمان در تعارض، و خارج از قوانین و لوایحی است که آزادی انسان را در ایمان تضمین می‌کند و به حقوق آن احترام می‌گذارد.


 این عمل جنون‌آمیز و گستاخانه‌ که در نهایت سفاهت است، در حالی رخ داد که این روزها مسلمانان در حال انجام مناسک حج و بزرگداشت شعائر دینی و اسلامی هستند. مسلمانانی که گرداگرد کعبه طواف و نام خدا را بر زبان جاری می‌کنند، بیزاری و نفرت خود را از اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم ابراز می‌دارند.


تولیت‌های آستان های مقدس و بقاع متبرک ایران اسلامی ضمن محکومیت اهانت به قرآن کریم در سوئد، همگام با جهان اسلام، هرگونه تعرض به کتاب مقدس مسلمانان جهان و نیز مجوز صدور چنین اقداماتی را تحمل نمی‌کند؛ چراکه توهین به قرآن کریم، توهین به همه ادیان الهی و توهین به انسانیت و همه ارزش‌های الهی‌ است و جامعه اسلامی از این توهین نخواهد گذشت.


در پایان از تمام مسلمانان جهان، به ویژه دولت ها و ملت های مسلمان و آزادیخواه جهان، جوامع، گروه‌ها، نخبگان و شخصیت‌های اثرگذار مسلمان و غیرمسلمان در تمامی دنیا، خصوصاً در کشورهای غربی می خواهیم در مقابل اقدام خصمانه دولت سوئد عکس‌العمل نشان دهند تا چنین گستاخی‌های کفرآمیز، پاسخ سنگین امت اسلامی را در پی داشته باشد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگربهترین مشاورین کسب و کار چه ویژگیهایی دارند