دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

بیانیه ضدایرانی آمریکا و چند کشور دیگر در شورای حکام آژانس

آمریکا و ۶۳ کشور دیگر در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در بیانیه‌ای مشترک از ایران خواستند تا اقدامات فوری در جهت حل‌وفصل مشکلات پادمانی باقی‌مانده با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انجام دهد.


به گزارش ایسنا، ۶۳ کشور در نشست امروز (چهارشنبه) شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بیانیه‌ای مشترک در رابطه با ایران منتشر کردند.


در این بیانیه که توسط نماینده آمریکا قرائت شد و در آن ادعاهایی علیه ایران ذکر شده، آمده است: «ما صادقانه قدردان کار حرفه‌ای و تلاش‌های بی‌طرف و مداوم آژانس در اجرای توافق پادمانی جامع با ایران هستیم. ما دبیرکل را برای تلاش‌های فراوانش در تعامل با ایران در رابطه با مسائل پادمانی باقی‌مانده و اجرای فعالیت‌های نظارتی و راستی‌آزمایی توسط آژانس اتمی تحسین می‌کنیم. ما در نظر داریم که دبیرکل تاکید داشته که مشکلات پادمانی باقی‌مانده از تعهدات ایران ذیل توافق پادمانی جامع نشات می‌گیرد و برای اینکه آژانس در موقعیتی قرار بگیرند که بتواند تضمین‌های معتبری در رابطه با ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران ارائه دهد، این مشکلات باید حل‌وفصل شوند. من درخواست دبیرکل مبنی بر همکاری صادقانه ایران با آژانس به شیوه‌ای که تعهدات ارائه شده در بیانیه مشترک ماه مارس اجرا شوند را منعکس می‌کنم».

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگردستگاه تصفیه آبلینک مطالب دیگرروش‌های انتخاب و خرید نهال‌های سالم برای باغبانی