دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

آمادگی خراسان شمالی برای برگزاری مسابقه های سراسری قرآن

ایسنا/خراسان شمالی استاندار خراسان شمالی از آمادگی کامل تمام دستگاه‌های اجرایی و صنایع استان برای برگزاری چهل‌ ششمین دوره مسابقه‌های سراسری قرآن کریم به میزبانی خراسان شمالی در بجنورد خبر داد.


محمدرضا حسین‌نژاد در نشستی خبری که امروز (دوشنبه، ششم آذر ماه) برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری مسابقه‌های قرآن کریم موجب فراهم شدن پیشرفت معنوی استان می‌شود و در رشد و توسعه فرهنگی و اجتماعی استان بسیار موثر خواهد بود.


وی توضیح داد: ۳۵۶ قاری قرآن در این دوره از مسابقه‌ها حضور خواهند یافت. از این تعداد، ۲۰۹ نفر مرد و ۱۴۷ نفر زن هستند که در بخش‌های اذان، دعا، ترتیل، حفظ کل و حفظ ۲۰ جزء با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. ۲۳ زن و ۲۷ مرد نیز داوری این مسابقه‌ها را عهده‌دارند.


حسین‌نژاد بیان کرد: یک کمپ، محل برگزاری مسابقه‌های زنان و یک هتل، محل برگزاری مسابقه‌های مردان است. ۱۱ نفر از این استان در بخش‌های مختلف مسابقه‌ها شرکت می‌کنند و این، یک دستاورد بزرگ است، چون در دوره‌های گذشته، یکی – دو شرکت‌کننده بیشتر نداشتیم.


رئیس برگزاری مسابقه‌های سراسری قرآن کریم با تاکید بر اینکه کارگاه‌ها و محافل قرآنی در کنار این مسابقه‌ها در شهرستان‌های مختلف استان برگزار می‌شود، گفت: هدف ما این است که مردم در شهرستان‌های استان از فیض برگزاری این رویداد بهره‌مند شوند و لذت این محافل را ببرند.


وی بیان کرد: برای میزبانی این مسابقه‌ها، پیگیری‌های زیادی انجام شد. استان‌های دیگر بسیار مشتاق بودند میزبان این مسابقه‌ها باشند؛ اما ما توانستیم با همکاری دستگاه‌های مرتبط، میزبان چهل‌وششمین دوره مسابقه‌های سراسری قرآن کریم در استان باشیم.


حسین‌نژاد اظهار کرد: یکی از طرح‌هایی که در استان وجود دارد، توسعه امامزاده سیدعباس (ع) است. برگزاری این رویداد به میزبانی استان می‌تواند تاثیر مثبتی بر تعامل‌های ملی ما داشته باشد. قصد داریم از ظرفیت حضور حجت‌الاسلام خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برای شتاب گرفتن توسعه امامزاده به‌عنوان طرحی مذهبی، گردشگری، تجاری استفاده کنیم.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز